حقایقی درباره کرم های ضد آفتاب و محافظت در برابر خورشید
ضد آفتاب سه کاره گودورچو

طبق اعلام مرکز کنترل بیماری‌ها (CDC)، سرطان پوست شایع‌ترین نوع سرطان در ایالات متحده آمریکا است اما این بیماری قابل پیشگیری است زیرا قرار گرفتن در معرض آفتاب، عامل اصلی ایجاد این بیماری است. بهترین خط دفاع در برابر سرطان پوست استفاده از ضد آفتاب و محافظت از پوست است که البته ضد آفتاب سه کاره گودورچو تمام این محسنات را با خود به همراه دارد در نتیجه دیگر نیازی به استفاده از چندین محصول و کرم نیستید. در ادامه ما را در این مقاله همراهی کنید.

آنچه قرار است در این مقاله بخوانید

  • ضد آفتاب چیست ؟
  • بهترین نوع ضد آفتاب کدام نوع است ؟
  • چه میزان ضد آفتاب لازم است ؟
  • چه نوع دیگری از حفاظت در برابر نور خورشید وجود دارد ؟

 

ضد آفتاب چیست ؟

ضد آفتاب مانعی است که پوست را در برابر جذب اشعه ماوراء بنفش (UV) محافظت می‌کند. دو نوع پرتوی UV وجود دارد که می‌تواند بر روی پوست تأثیر بگذارد. همان طور که می‌دانید پرتوهای UVA باعث پیری پوست می‌شوند. پرتوهای UVB به طور معمول باعث آفتاب سوختگی می‌شوند. ضد آفتاب یک داروی بدون نسخه در نظر گرفته می‌شود که به راحتی می‌توان آن را از داروخانه تهیه کرد.

به دلیل مقررات FDA (سازمان غذا و داروی ایالات متحده)، اگر ضد آفتاب پوست را در برابر هر دو نوع اشعه ماوراء بنفش محافظت کند، این ضد آفتاب را می‌توان از نوع “طیف گسترده” نامید. علاوه بر این اطلاعات، برچسب عددی به نام ضریب محافظت در برابر خورشید (SPF) نیز بسیار مهم است. SPF رتبه‌ای از میزان محافظت ضد آفتاب از پوست در برابر خورشید است.

ضد آفتاب گودورچو
ضد آفتاب چیست

 

به عنوان مثال طبق آکادمی پوست آمریکا یک ضد آفتاب با 30 درجه از SPF، در حدود 97 درصد از اشعه UVB خورشید را مسدود می‌کند و مانع جذب آن توسط پوست می‌شوند. هر چه این میزان در ضد آفتاب بیش‌تر باشد، در جلوگیری از جذب اشعه UVB نیز بهتر عمل می‌کند. ضد آفتاب سه کاره گودورچو با دارا بودن 30 درجه از SPF نیز به عنوان یکی از بهترین ضد آفتاب‌ها محسوب می‌شود که برای انواع پوست‌ها بسیار مناسب است.

به همین خاطر این ضد آفتاب سبب کاهش اثرات نور خورشید و آسیب‌های ناشی از آن مثل پیری زود رس، لک و سرطان‌های پوستی می‌شود. توجه به این نکته مهم است که هیچ ضد آفتابی نمی‌تواند 100 درصد اشعه ماوراء بنفش را دفع کند. تمام ضد آفتاب‌ها باید حداقل هر 2 ساعت یا بلافاصله بعد از شنا یا تعریق دوباره استفاده شوند. ضد آفتاب باید در جای خشک و خنک نگهداری شود.

بهترین نوع ضد آفتاب کدام نوع است ؟

صدها مارک ضد آفتاب در بازار وجود دارد اما همه آن‌ها در کیفیت با هم برابر نیستند. برخی از آن‌ها دارای محافظت بهتری نسبت به سایرین هستند. شما باید ضد آفتابی را انتخاب کنید که از پوست شما در برابر اشعه UVA و UVB هم‌چنین در برابر نور HEV (که یک نور پر انرژی قابل رویت است) محافظت کند در نتیجه مانع ایجاد سرطان پوست، پیری زود رس و افزایش فشار خون شود. هم‌چنین یک ضد آفتابی را انتخاب کنید که دارای امتیاز SPF بالایی باشد.

ضد آفتاب سه کاره
ضد آفتاب سه کاره گودورچو

 

اگر ما بخواهیم یک ضد آفتاب خوب را معرفی کنیم، حتماً ضد آفتاب سه کاره گودورچو را به شما معرفی می‌کنیم که تمام شرایط گفته شده را دارد. لازم به ذکر است که این ضد آفتاب سه کاره فاقد چربی و چسبندگی است در نتیجه از این لحاظ یک ضد آفتاب کاملاً مناسب برای بانوان محسوب می‌شود.

چه میزان ضد آفتاب لازم است ؟

به گفته آکادمی پوست آمریکا، اکثر افراد میزان کافی از ضد آفتاب را برای محافظت کامل از پوست خود استفاده نمی‌کنند. بیش‌تر افراد فقط 25 تا 50 درصد از مقدار توصیه شده ضد آفتاب را استفاده می‌کنند. برای پوشاندن کامل پوست مقدار کافی از ضد آفتاب برای پوشاندن پوست لازم است به طوری که پوست شما به طور کامل مملوء از ضد آفتاب باشد و یک لایه از آن روی پوست موجود باشد.

بسیاری از افراد فقط زمانی که می‌خواهند از خانه خارج شوند، در لحظه آخر از ضد آفتاب استفاده می‌کنند. ضد آفتاب باید 20 دقیقه قبل از بیرون رفتن خانه استفاده شود تا کاملاً پوست شما را در برابر نور خورشید محافظت کند هم‌چنین استفاده از ضد آفتاب بر روی لب‌ها نباید فراموش شود. یک کرم ضد آفتاب همیشه باید به عنوان آخرین مرحله روتین از مراحل مراقبت از پوست شما در نظر گرفته شود. بنابراین سعی کنید از کرم مراقبتی دیگری مثل کرم آبرسان یا مرطوب کننده در زیر لایه‌ ضد آفتاب نیز استفاده کنید.

ضد آفتاب گودورچو
ضد آفتاب سه کاره

 

ضد آفتاب سه کاره گودورچو، از دل طبیعت و اُرگانیک می‌‌باشد که می‌تواند پوست شما را حیات دوباره ببخشد هم‌چنین حس خوب زندگی را در شما احیاء کند. ساختار اصلی این محصول برگرفته از روغن اُرگانیک سیاه دانه است. این روغن، عصاره دانه‌های سیاهی است که در تمدن مصر و شرق میانه از آن در مصارف دارویی بهره می‌جستند. پیدا شدن این روغن در مقبره پسر فرعون، نشان از تقدس این دانه‌های روغنی در نزد مصریان باستان دارد.

رطوبت رسانی یکی از مهم‌ترین و اصلی ترین خواص این روغن اعجاب انگیز است. صراحتاً می‌توان گفت که در لابراتوارها علاوه بر خواص دارویی توجه به مواد مُغذی، معدنی و آنتی اکسیدان‌ها به بافت نرم هم‌چنین لطیف به همراه رایحه‌های ملایم تأکید شده است. پس با مصرف این نوع از ضد آفتاب دیگر نیازی به آبرسان نخواهید داشت.

چه نوع دیگری از حفاظت در برابر نور خورشید وجود دارد ؟

به غیر از ضد آفتاب، روش‌های بسیاری برای محافظت از بدن در برابر اشعه خورشید وجود دارد شامل :

  • قرار گرفتن در سایه یا پوشیدن آستین‌های بلند، شلوار و کلاه پشمی نیز می‌تواند راه‌های خوبی برای جلوگیری از آسیب آفتاب به پوست باشد.
  • مسدود کردن منافذ ورود اشعه ماوراء بنفش در اتومبیل و پنجره‌های منزل نیز می‌تواند از ورود اشعه ماوراء بنفش در طول زندگی روزانه جلوگیری کند.
ضد آفتاب سه کاره گودورچو
حفاظت در برابر نور خورشید

 

مطابق مطب کلینیک مایو، چشم‌ها هم‌چنین می‌توانند در اثر پرتوهای خورشید دچار آسیب شوند بنابراین محافظت از آن‌ها نیز مهم است. عینک آفتابی یا عینکی که بتواند 100 درصد طیف اشعه ماوراء بنفش را فیلتر می‌کند، بهترین نوع عینک آفتابی است.

دکتر ژانل روتیر، مدیر ارشد توسعه مشتری در Essilor، تولید کننده لنزهای نوری در ایالات متحده می‌گوید که خورشید می‌تواند آسیب جدی به چشم افراد وارد کند و اثرات آن ممکن است در کمتر از 15 دقیقه شروع شود. آسیب UV زیادی است و اغلب این اثرات غیر قابل برگشت است. هیچ مقدار از تابش اشعه ماوراء بنفش برای چشم مفید نیست و قرار گرفتن در معرض این نور به صورت مکرر می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان پوست پلک، آب مروارید یا تجربه کوری موقت را افزایش دهد.

و در آخر …

ضد آفتاب یک جزء جدایی ناپذیر از زندگی روزمره تمام افراد است و هیچ گاه نباید از مصرف آن به خصوص در هنگام خروج از منزل خودداری کرد. به خاطر داشته باشیم که می‌توان با مصرف یک ضد آفتاب مناسب و مرغوب از بسیاری از عوارض ناشی از نور خورشید جلوگیری کرد. ضد آفتاب سه کاره گودورچو نیز یکی از بهترین نوع ضد آفتاب‌هاست که دارای ویژگی‌هایی از جمله پوشش بالا، جذب سریع، محافظت بالا و از بین برنده لکه‌های پوستی است. پس با یک انتخاب مناسب، یک عمر زیبایی خود را بیمه کنید.

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.