دشمنان موهای خود را بشناسید!
دشمنان موهای خود را بشناسید!

بعضی از مواردی که به موهای شما آسیب می‌رسانند عبارتند از

  • هوای سرد نیز باعث مرگ موها می‌شود.
  • آلودگی باعث کسالت و شکنندگی مو می‌شود.
  • موهای سفید و مُرده بیش از اندازه زننده هستند.
  • نور خورشید، استخرهای شنا، آب نمکدار و باد می‌توانند موها را خشک، سفید و شکننده کنند.
  • استرس‌ها، آسیب‌های روحی، بیماری یا خستگی همه بر روی کیفیت موها اثر دارد و باعث بر هم زدن تعادل آن‌ها می‌شود.
  • رژیم غذایی باعث کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن می‌شود. این امر حیات دوباره موها را مختل می‌سازد و استحکام موها از دست می‌رود.

شیوه زندگی تان باید به گونه‌ای باشد که مراقبت از موهایتان را طبق یک برنامه خاص متناسب با موهایتان به شما گوشزد نماید.

عادت‌های خوب سبب به وجود آمدن موهای زیبا می‌شود!
عادت‌های خوب سبب به وجود آمدن موهای زیبا می‌شود!

 

1 – این محصولات را متناسب با جنس موهای خود انتخاب کنید. جی اف لازارتیگ محصولات کاملی را با ترکیبات فعال تولید کرده است که به علت تأثیر پذیری و عملکردشان شهرت خاصی دارند. بنابراین شما می‌توانید برنامه‌ای مخصوص به خود برای استفاده از محصولات تهیه کنید تا موهایتان سالم و جذاب باقی بماند.

2 – برای مراقبت از موهای خود به طور منظم برنامه ریزی کنید. به منظور استفاده روزانه و منظم، شامپو دریایی جی اف لازارتیگ را به طور متناوب با شامپوی درمانی خود استفاده کنید. سپس، هفته‌ای 1 بار قبل از شامپو کردن از محصولاتی که برای درمان و ترمیم موهایتان در نظر گرفته شده، استفاده کنید و پس از شامپو کردن از محصولات درمانی بعد از شامپو استفاده کنید، این برنامه باعث سلامتی و درخشندگی موهای شما می‌شود.

3 – بهترین درمان را انجام دهید.

در هر بار استفاده از شامپوی درمانی، همیشه 2 مرحله شست‌و‌شو کنید

  • شست‌و‌شوی اولیه = مرحله تمیز کردن
  • شست‌و‌شوی ثانویه = مرحله درمانی

بعد از شست‌و‌شوی اولیه، موهای خود را کاملاً آبکشی کنید. برای بار دوم زیر و روی موهایتان را با شامپوی مربوطه به طور کامل پوشش دهید سپس 5 دقیقه صبر کنید تا اثر کند. آن‌گاه دوباره موها را با دقت بشویید و کار شست‌و‌شو را با استفاده از آب سرد خاتمه دهید تا مواد مؤثر به جدار تار مو نفوذ کند. این روش باعث می‌شود که موها درخشان‌تر شوند. برای تأثیر عمیق درمان (قبل از شامپوها، شامپوها، بعد از شامپوها)، چند دقیقه مواد را با انگشتان بر روی تمامی تارهای موی خود تا ریشه ماساژ دهید تا تأثیر گذاری را به حداکثر برسانید. مطمئن شوید که محصول را برای دوره کامل توصیه شده، استفاده کرده‌اید.

شستشوی اولیه = مرحله تمیز کردن
شستشوی اولیه = مرحله تمیز کردن

 

4 – خشک کردن مو …

وقتی موهای خود را خشک می‌کنید حوله را محکم به آن‌ها نمالید، زیرا این عمل باعث شکستگی ساقه‌های مو شما می‌شود. موهای خود را در حوله بپیچید و به آرامی آن‌ها را مالش دهید. وقتی موهایتان نم دارد، با آن‌ها مهربان باشید و به آرامی از بالا به پایین با استفاده از 1 شانه دندانه درشت شانه بزنید تا از شکستگی و آسیب زدن به موهایتان جلوگیری شود.

برای بهتر باز کردن موها و شانه کردن موهای به هم چسبیده، از ناحیه گردن شروع کنید و به تدریج تا پیشانی ادامه دهید.

حاصل این شیوه : موهای تمیز، صاف و درخشنده است.

موهای تمیز، صاف و درخشنده
موهای تمیز، صاف و درخشنده

 

محصولات مراقبت از مو جی اف لازارتیگ، حالت تعادل را به موهای شما بر می‌گرداند و ضمن محافظت از آن‌ها در نگهداری این شرایط به موهایتان کمک می‌کند. سلامت مو نشان دهنده سلامت جسم شماست. اگر خوب به نظر برسید و احساس خوبی داشته باشید، موهایتان نیز شاداب و با نشاط خواهند بود. اگر در شرایط سختی به سر می‌برید، موهایتان نیز احساس کسالت می‌کنند. موهای شما یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های شماست.

طبق یک برنامه مشخص روزانه، همان گونه که از پوست خود مراقبت می‌کنید، باید از موهایتان نیز نگهداری کنید. همه ما با هم تفاوت داریم و موهایمان نیز متفاوت می‌باشند. نگهداری از موها فراتر از شست‌و‌شوی منظم است. استفاده از شامپو اقدامی اساسی در نگهداری روزانه مو می‌باشد، اما موهای شما نیاز به محصولات دیگری هم دارند.

توجه به مو، یعنی توجه به زیبایی!
توجه به مو، یعنی توجه به زیبایی!

چگونه مویی سالم و زیبا داشته باشیم؟

مطمئناً شما هم به سلامت، طراوت و شادابی موی خود علاقه مندید. اما بهره مندی از موی سالم و زیبا به چیزی بیش از علاقه نیازمند است، در واقع مستلزم توجه کافی و مراقبت شایسته از آن است.

برای این که بتوانید مراقبت صحیحی از مویتان انجام دهید، اولین اقدام آن است که نوع موهای خودتان را بشناسید تا بتوانید بهتر به نگهداری و محافظت از آن اقدام کنید. در صورت واقف نبودن به این مسئله، همیشه سر در گُم خواهید بود و نمی‌دانید که مثلاً از چه نوع شامپویی استفاده کنید، چند بار در هفته موی خود را بشویید، چگونه بُرس بزنید و … .

یکی از بهترین روش‌ها برای حفظ سلامت پوست و مو، راه‌های طبیعی هستند که در آن‌ها استفاده از مواد شیمیایی به حداقل رسیده و به این ترتیب از اثرات جانبی آن‌ها نیز اجتناب می‌شود.

مویی سالم و زیبا داشته باشیم
مویی سالم و زیبا داشته باشیم

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.