بیشتر بدانید, سایر مطالب

ضد آفتاب و پیشگیری از سرطان پوست

ضد آفتاب درمالوگ

اگر خانم هستید و این مطلب را می خوانید، سؤالی که به جواب آن باید فکر کنید این است که آیا تا به حال شده که بخواهید به هنگام خروج از منزل آرایش نکنید؟ قطعاً برای همه ما این اتفاق افتاده است. اگر کیف لوازم آرایشی تان پُر از محصولات بی کیفیت و ارزان باشد، این خواسته را به مراتب بیش‌تر حس کرده‌اید. اما آیا می شود که بدون هیچ آرایشی و با خیالی آسوده به بیرون از منزل بروید؟ آیا بی آرایش بودن همیشه خوشآیند و مفید است؟ بعضی از لوازم آرایشی، لازمه های مراقبت از پوست شما هستند. در صورت عدم استفاده از آن ها، تنها به خودتان و پوستتان ضرر رسانده‌اید. بله، ضد آفتاب یکی از این لوازم آرایشی است که در هر کیف آرایشی باید وجود آن چک شود. اما چرا؟ مگر این ماده آرایشی چقدر مهم است، که ما تا این حد به وجود آن تأکید می کنیم؟

امروز قرار است به سؤال هایی که اکثر افراد درباره ضد آفتاب دارند پاسخ دهیم و در آخر کرم ضد آفتاب پیشنهادی مجموعه فروشگاه اینترنتی لاکوِرت را معرفی کنیم. مشاورین لاکوِرت اعم از متخصصان و کارشناسان حوزه پوست، با بررسی تمامی برندها کرم ضد آفتاب درمالوگ را به شما پیشنهاد می دهند. با ما همراه باشید.

ضد آفتاب درمالوگ

برخی از ترکیبات رایج ضد آفتاب چیست و چگونه کار می کنند؟

بیش‌تر کرم‌های ضد آفتاب حاوی چندین ماده فعال برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش مضر UVA و UVB هستند. این مواد به ۲ دسته اصلی تقسیم می شوند : مسدود کننده های فیزیکی و جاذب های شیمیایی. مسدود کننده های فیزیکی رایج تیتانیوم دی‌ اُکسید و زینک اُکسید هستند. آن ها یک مانع فیزیکی بین پوست و اشعه UV ایجاد می کنند.

نمونه هایی از جاذب های شیمیایی شامل اکسی بنزون، آووبنزون، هوموسالات و اکتینوکسات است. این جاذب ها دقیقاً همین کار را می کنند. اشعه ماوراء UV بنفش را جذب می کنند، تا پوست ما آن ها را جذب نکند. جدا از مواد فعال، ضد آفتاب ها حاوی بسیاری از مواد غیر فعال اضافی هستند. این موارد ممکن است بر اساس مارک و نوع ضد آفتاب متفاوت باشد. ممکن است شامل آنتی اُکسیدان ها، ویتامین ها مانند ویتامین E، مواد نگهدارنده، مواد معطر و نرم کننده ها باشد. ضد آفتاب درمالوگ (Dermalog) به دلیل سبکی و پوشش دهی بالای آن، بسیار محبوب شده است. این محصول دارای موادی برای از بین بردن لکه های پوستی است، که در نهایت پوستی روشن عایدتان خواهد شد.

تفاوت بین اشعه UVA و UVB چیست؟

اشعه UVA و UVB نوعی از اشعه ماوراء بنفش خورشید هستند، که به سطح زمین می رسند. در حالی که اشعه UVB به اندازه اشعه UVA نفوذ پذیر نیست. اما باعث آفتاب سوختگی می شود و بیش‌ترین نقش را در ایجاد سرطان پوست دارد. اشعه UVA هم‌چنین در تشکیل سرطان پوست نقش دارد. اما نفوذ آن ها به قسمت های عمیق پوست نیز منجر به پیری زود رس، چین و چروک پوست می شود. پرتوهای UVA، نود و پنج درصد از اشعه ماوراء بنفش را تشکیل می دهند که به سطح زمین می رسند.

رتبه بندی متفاوت SPF به چه معناست؟

SPF (عامل محافظت در برابر آفتاب)، میزان محافظت در برابر اشعه UVB را نشان می دهد. متخصصان پوست به طور کلی استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ را توصیه می کنند، که مربوط به محافظت در برابر ۹۷% اشعه UVB خورشید است. اگر آفتاب سوختگی پوست دارای ضد آفتاب ۱۵ برابر بیش‌تر از پوست بدون ضد آفتاب طول بکشد، SPF کرم ضد آفتاب ۱۵ خواهد بود. پس رقم SPF هر چقدر بالاتر، محافظت در برابر اشعه مضر آفتاب بیش تر. هر چقدر SPF بیش‌تر باشد می توانید ساعت بیش‌تری را در تأخیر تمدید ضد آفتاب سپری کنید، اما باید توجه کنید که این موضوع به موارد دیگری هم‌چون میزان ضد آفتاب مصرفی بر پوست، شرایط آب و هوایی، ساعت مختلف روز بستگی دارد. به عنوان مقایسه‌ای بر رقم SPF های مختلف :

محافظت کم : SPF کم‌تر از ۱۵

محافظت متوسط : SPF 15 تا ۲۹

محافظت خوب : SPF 30 تا ۴۹

محافظت عالی : SPF بیش‌تر از ۵۰

در خرید ضد آفتاب، به دنبال برچسبی با عنوان طیف گسترده باشید. این برچسب مشخص می کند که کارایی آن در مقابل اشعه ماوراء بنفش چک شده است.

ضد آفتاب درمالوگ

چگونه و چه زمانی باید ضد آفتاب بزنم؟

در تمام قسمت های پوستی که توسط لباس پوشانده نشده‌اند، باید حدود ۱۵ دقیقه قبل از بیرون رفتن ضد آفتاب بزنید. ضد آفتاب باید هر ۲ ساعت ۱ بار استفاده شود، یا بیش‌تر اگر در حال شنا یا تعریق هستید. برای محافظت کامل از SPF ضد آفتاب باید آن را سخاوتمندانه استفاده کنید.

آیا ضد آفتاب به تنهایی، محافظت کافی در برابر آفتاب دارد؟

خیر. حتی بالاترین ضد آفتاب های SPF نیز در برابر ۱۰۰% اشعه های مضر خورشید محافظت نمی کنند. علاوه بر ضد آفتاب، عینک آفتابی، کلاه، لباس محافظ و سایبان را در صورت امکان توصیه می کنیم.

۲ نکته نادیده گرفته شده

  • به خاطر داشته باشید که نشستن در زیر یک سایبان محافظت کافی را ایجاد نمی کند، زیرا اشعه خورشید به راحتی از شن و آب منعکس می شود.
  • از طرفی بسیاری از افراد غالباً محافظت از لب های خود را فراموش می کنند. بالم های لب حاوی SPF ایده خوبی است، زیرا سرطان پوست می تواند روی لب ها نیز ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *